Ukończyłam studia z zakresu pedagogiki ogólnej na Uniwersytecie Wrocławskim, Studium Specjalne w zakresie Socjoterapii w Legnicy oraz Szkołę Trenerów „Sieć” we Wrocławiu. Uzyskałam także drugi stopień specjalizacji zawodowej w zakresie udzielania pomocy psychologicznej młodzieży i dorosłym.
Pomocą psychologiczną zajmuję się od ponad 25 lat. Mam za sobą wiele godzin prowadzenia treningów i warsztatów psychologicznych z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą, a w związku z tym sporo doświadczeń i umiejętności.
Oprócz tego, iż specjalizuję się w prowadzeniu warsztatów i treningów psychologicznych, prowadzę także terapię indywidualną, nastawioną na pomoc psychologiczną ludziom, którzy nie są jeszcze gotowi do pracy w grupie lub nie znajdują odpowiedniej do ich potrzeb.
Przez uczestników dotychczas prowadzonych grup jestem postrzegana jako osoba kompetentna, łatwo radząca sobie z problemami grupy i pojedynczych osób, wzbudzająca duże zaufanie i autorytet.

Bardzo lubię swoją pracę, lubię ludzi… są dla mnie bardzo ważni… lubię rozmawiać i potrafię słuchać.
Lubię przyglądać się tym, którzy w czasie naszej wspólnej pracy, odnajdują drogę do siebie.
Cieszę się, każdą grupą rozpoczynającą pracę na warsztacie lub treningu, każdą osobą, która wyraża gotowość pracy nad sobą, bo wiem, jak wiele przeżyć, wrażeń, radości, a bywa, że i  łez, nas czeka…

Pozdrawiam serdecznie
Jadwiga Orzechowska